6 tipů, jak uspořádat dětskou narozeninovou oslavu
Blíží se narozeniny vašeho dítěte a lámete si hlavu s tím, jak by měla oslava vypadat a jakou zábavu pro děti připravit? Ať už dáváte přednost oslavě v úzkém rodinném kruhu nebo větší oslavě, přinášíme vám 6 tipů, jak uspořádat narozeninovou oslavu.
1. Načasování a doba trvání oslavy
Aby si vaše dítě dokázala oslavu pořádně užít, je samozřejmě třeba, aby se oslava konala ve správnou hodinu. Pro dětskou oslavu je nejvhodnější brzké odpoledne. Oslava by měla trvat asi 2-3 hodiny, aby se na ni stihly dostavit všechny děti.
2. Občerstvení
Dětská párty se neobejde bez občerstvení. Místo chlebíčků a nezdravých slaných či sladkých kupovaných pochutin bychom vám doporučili spíše obložené talíře, ovocné mísy, pudinkové mističky, řízečky či drobné jednohubky. Aby občerstvení působilo dostatečně slavnostně a vesele, nezapomeňte zakoupit pestré ubrousky, barevná brčka a další narozeninové doplňky. Koná se oslava venku a pozvali jste větší počet hostů? Doporučujeme si obstarat nějaké veselé jednorázové nádobí jako papírové talířky a papírové kelímky, u kterých se nemusíte obávat, že je děti rozbijí.
3. Dort
Žádná narozeninová oslava se neobejde bez narozeninového dortu. Některé maminky rády připravují pro své dítko několikapatrový dort, jiné zase prosazují zásadu, že v jednoduchosti je krása. Volba druhu dortu je samozřejmě na vás, ale naším doporučením je zaměřit se na to, aby byl dort z takových surovin, které má rádo vaše dítě (tvarohový, pudinkový, marcipánový, ovocný, atd.), aby byl v jeho oblíbené barvě, a měl dortové svíčky, které může sfouknout a něco si přát. Na dortu také může být vyznačeno jméno oslavence a počet let oslavence. To hravě řekne třeba svíčka ve tvaru číslice.
4. Program
Pořádná dětská párty má bohatý program. O program se však nutně nemusí postarat někdo cizí, ale přímo vy, někdo z vašich známých či někdo z pozvaných rodičů. Na internetu či v literatuře zajisté najdete různé tipy na dětské hry, nicméně do oslavy můžete zahrnout i kouzelnické představení, zpívání či hudební hry. Chcete dětem zajistit zábavu a nevadí vám si připlatit? Pronajměte si trampolínu, skákací hrad či celé mateřské centrum. Pokud nemáte čas oslavu organizovat a chcete, aby byla oslava v rukou odborníka, můžete si najmout narozeninového koordinátora, který se o vše postará.
5. Místo oslavy a dekorace
Místo oslavy by mělo působit svátečně, výjimečně a vesele. Narozeninová oslava se může konat venku či v interiéru. Venkovní oslava je skvělá, pokud je příznivé počasí. Hodí se také pro větší počet hostů. Na oslavě by rovněž neměly chybět foliové balonky, frkačky a další narozeninové doplňky, které vytvoří nezapomenutelnou atmosféru jak pro oslavence, tak pro všechny účastníky. Doporučit lze také pestré lampiony, které místo oslavy ozvláštní originálním způsobem.
6. Téma oslavy
Aby byla každá oslava originální, doporučujeme vymyslet každý rok jiné téma oslavy. Narozeninová oslava pak dostane jakýsi karnevalový zábavný prvek. Fantaziím se meze nekladou – oslava může být vesmírná, princeznovská, zvířátková či kovbojská. Přestože se může zdát, že téma oslavy může být těžko vymyslitelné a realizovatelné, zkuste ji uspořádat a uvidíte, že tomu tak není a vy sklidíte úspěch a to nejdůležitější – uděláte své ratolesti radost.